+421 918 642 008 novysedlak@unipark.sk kontakt

Zábavní areál Horská vesnička

03/2018

Pro krásnou lokalitu v Tatrách jsme navrhli jednu z našich největších staveb a to nejen svým rozsahem, ale i spektrem aktivit, které návštěvníkům nabízí.

Cílem projektu bylo vytvoření zábavního parku, který by formálně vycházel z místního
kulturního prostředí. Vytvořili jsme zmenšeninu horské vesničky včetně okolních hor obsahující obrovské množství herních a edukativních prvků i odpočinkových ploch pro celou rodinu. Projděte si ji s námi zatím alespoň ve studii:

Model vesničky s kapacitou až 430 osob jsme rozdělili na několik částí charakterizujících svou podobou i nabídku aktivit. Projdete-li vstupní branou, přivítá vás téměř 12 m vysoká dvojice věží s lanovým bludištěm a prostorovou sítí. Za nimi se ocitnete v samotném srdci vesničky – na Náměstí, kde můžete navštívit „tradiční“ vesnické objekty jako pekárna, pošta, radnice a krčma. Dominantu náměstí tvoří stavba kostelíka s terasovými schody. Všechny tyto objekty nejsou pouhou kulisou, ale nabízí zajímavé herní prostředí, které je možné objevovat.
Vydáte-li se z náměstí na západ, čeká vás náročná cesta do horské Krajinky - dobrodružného 3D bludiště. Skládá se z 12 pochozích lávek se spletitými lanovými překážkami, průlezy a přestupními věžemi ve dvou patrech nad sebou. Na konci vystoupáte na pomyslný vrchol, který představují velká síťová hřiště s krásnými výhledy na horské štíty v okolí.
Východně od náměstí se ve výšce 3-8 m nad zemí nachází Dědinka. Spleť 21 průchozích domečků v různých výškových úrovních a stezka v podobě zavěšeného nerezového tunelu nabízí dobrodružství i adrenalinový zážitek.

Horskou vesničku jsme navrhli také jako živý interaktivní prostor nabízející řadu herních a vzdělávacích forem pro všechny věkové kategorie. Téměř na každém rohu vesničky se dá něco objevit a rozpohybovat. Pomocí přenosného dukátu můžete mj. otevírat dveře do tajných chodeb podzemních tunelů, měnit barvy rozety kostelíka, rozpohybovat fantaskop či orloj. Dukát vám také po vyluštění přístupové šifry pomůže otevřít skrytý mechanismus ukryté truhlice s tajemstvím...

Horská vesnička - vizualizace celkový pohled
Horská vesnička - plánek
Horská vesnička - vizualizace náměstí
Horská vesnička - vizualizace náměstí
Horská vesnička - vizualizace krajinky
Horská vesnička - vizualizace vnějšího pohledu
Horská vesnička - strážní věž - studie
Horská vesnička - dědinka - studie
Horská vesnička - vizualizace dědinky
Horská vesnička - schéma herních prvků náměstí