+421 918 642 008 novysedlak@unipark.sk kontakt

Zábavně vzdělávací areál na Slovensku

03/2020

Víte, na který nejvyšší vrchol Nízkých Tater vede lanovka? Jak se jmenuje nejjižněji ležící chráněná krajinná oblast na Slovensku? A jak najít sever? Hry, kvízy, objevování, aktivní pohyb i výzvy – to vše je součástí originálního zábavně vzdělávacího areálu, který jsme navrhli pro našeho slovenského klienta.

Návrh atraktivního areálu je cílený především na rodiny s dětmi ve věku 4 – 10 let. Obtížnost zábavně vzdělávacích prvků tvořící vizuálně a tématicky ucelený koncept je velmi různorodá. Návštěvníci mají na výběr pohybově náročnější trasu složenou z nízkých lanových překážek, lanovky a sestavy prolézacích domečků nebo druhou variantu, která je fyzicky snazší edukační stezka plná zajímavých her a kvízů. Obě trasy lze kombinovat.
Dominantu tvoří 3 obrácené domky plné lanových a síťových překážek včetně mostů a skluzavky. Jednoduchý tvar domů s různým vzájemným otočením, velikostí a umístěním v terénu vyvolává v návštěvníkovi pocit nestability a pohybu. Navazující sestava 9 nízkých lanových překážek kombinuje pohybové, balanční, adrenalinové i relaxační prvky. Součástí trasy je lanovka, která tématicky zapadá do edukační hry – je nasměrovaná na vrchol Chopok, čímž tvoří nápovědu pro jednu z hádanek.
Edukační hra využívá výhledy na okolní vrcholy Nízkých a Západních Tater. V centrální části areálu je umístěna mapa světa a kvízy, které směřují návštěvníky do dvou okruhů v prostoru areálu. Vnitřní okruh se zaměřuje na Slovensko, vnější okruh se věnuje otázkám z celého světa. Témata otázek se mohou týkat nejrůznějších oborů a dají se obměňovat. Vzdělávací trasa zahrnuje také stanoviště zaměřené na orientaci a geografii - monokulary s výhledy na vrcholy hor, severka či sluneční hodiny. Součástí návrhu je i dětské hřiště a komplexní řešení výsadby zeleně.

zábavně vzdělávací areál
zábavně edukační areál
zábavně vzdělávací hřiště
zábavně edukační hřiště
zábavně vzdělávací areál
zábavně vzdělávací areál
zábavně edukační areál
zábavně vzdělávací areál