+421 918 642 008 novysedlak@unipark.sk kontakt

Stezka Fajnpark Chlumec

05/2020

Chcete se projít po vodě? Prosvištět nad rybníkem jako pták? Nebo si odpočinout v loďce či rákosovém hnízdě? Pro Fajnpark v Chlumci nad Cidlinou jsme navrhli dobrodružnou stezku, která návštěvníky zavede těsně nad vodní hladinu i do korun stromů.

Stezky a chodníčky s atraktivními zábavnými odbočkami umožní návštěvníkům zajímavý a intenzivní kontakt s vodním prostředím a jeho okolím. Na okružní cestě budou moct překonat nejrůznější překážky na vzdušných chodnících, vodní hladinu jim na dosah přiblíží plovoucí lávky, piknikové molo i loďky. Stezka zahrnuje dále balanční prvky (špalky a kladiny), lze ji doplnit také o interaktivní naučné prvky a hry (např. pexeso, poznávání zvířat, spojovačky, otisky stop zvířat a ptáků, kukátka atd.)
Uprostřed hlavní vodní plochy se nachází vyhlídková a zábavní věž přístupná pouze zavěšenými a plovoucími lávkami. Její design je inspirován rybníkem s rákosovým porostem a živočichy, kteří v jeho těsné blízkosti žijí. V horním patře se tak mohou návštěvníci ve výšce 3,6 m uhnízdit ve zvětšeném hnízdě ptáka rákosníka, ve spodním patře se mohou mj. jako bruslařky či vodoměrky (téměř) projít po hladině díky podlaze z lanové sítě.
Návrh dobrodružné stezky pracuje také s možností umístění Zipline, aby si návštěvníci mohli užít intenzivní zážitek 100 m dlouhého „ptačího přeletu“ nad vodní hladinou.

dobrodružná stezka Chlumec
dobrodružná stezka
návrh dobrodružné stezky
dobrodružná stezka Chlumec
dobrodružná stezka
dobrodružná stezka Chlumec