+421 918 642 008 novysedlak@unipark.sk kontakt

Opičí ráj Dolní Poustevna

02/2020

Banánový relax nebo devítimetrová jízda? Vítejte v tropickém pralese!
Stromy jsou skvělé prostředí pro hru, odpočinek, jídlo, spánek... prostě cokoli vás napadne.
Zeptejte se opic. Anebo svých dětí?

Doslova opičí ráj jsme navrhli pro lokalitu Dolní Poustevna. Atrakce se skládá ze tří nezávislých celků, jejichž společným tématem je právě šplhání a hra opic ve výškách. Grafická podoba maleb je pojata ve stylu graffiti, které přibližuje hřiště teenagerovské generaci.
První část hřiště tvoří síťová atrakce s plochou téměř 40 m2. Ve výšce 3,5 m nad zemí v ní mohou děti i dospělí skákat jako na trampolíně, dovádět, houpat se a hrát všemožné hry. Pro inspiraci, zábavu a oživení jsou součástí herní plochy i veliké banány.
Nástupní věž k síťové atrakci symbolizuje vzrostlý strom s liánovou džunglí, na kterou navazuje opičí stezka. Ta je tvořena třemi menšími věžemi propojenými lanovými chodníčky a lávkami. Na stezce si mohou děti vyzkoušet zdolávání výšek pomocí žebříku, šikmé stěny s úchyty i nejrůznějších lanových překážek.
Třetí část představují terénní herní prvky – devítimetrová skluzavka, lanové přitahování a schody, které mohou sloužit také jako tribuna ke sledování dětských her z povzdálí... což by ale byla velká škoda, když se do zdolávání banánů ve 3,5 m nad zemí může pustit úplně kdokoli! Co myslíte? ;o)

síťová atrakce
skluzavka
síťová atrakce Dolní poustevna
síťová atrakce Dolní poustevna