+421 918 642 008 novysedlak@unipark.sk kontakt

Lesní hřiště Mraveniště

09/2019

Najít, prozkoumat, domluvit se, překonat překážky, spolupracovat, přinést... a stále dokola - každodenní mravenčí rutina, díky které zvládnou malí tvorové neuvěřitelné věci. Aplikujeme funkční přírodní modely i na člověka a proto jsme pro Prahu 10 navrhli takový malý dětský „mravenčí trenažér“- lesní hřiště Mraveniště.
Zadáním klienta byl návrh lesního hřiště pro cílovou skupinu dětí 3 až 10 let. Vytvořili jsme koncept, kde zdánlivě chaoticky, ale přesto promyšleně poskládané akátové kulatiny tvoří jednotný celek. Atrakce se skládá z trojúhelníkové plošiny se skluzavkou a dřevěným žebříkem a dále navazujících prolézacích a balančních prvků. Mikádo, ručkovací a řetězový žebřík a okruh z různě širokých a vysokých kladin a špalků nabízí skvělé prostředí pro přirozenou hru a trénink pohybových i sociálních dovedností. Téma mraveniště je v návrhu graficky zpracováno také prostřednisćtvím kreseb a soch mravenců.
Děti ani dospělí sice 50tinásobek své váhy neunesou, ale na tomto hřišti si budou moct ověřit, že mravenec je unese opravdu hravě.

lesní hřiště
lesní hřiště