+421 918 642 008 novysedlak@unipark.sk kontakt

Dobrodružné supí hřiště

05/2019

V návrhu dalšího dobrodružného hřiště jsme v parku města Loket nechali zahnízdit supa. V blízkém okolí řeky Ohře a Supího potoka zanechal na prolézačkách spoustu ztracených pírek a ptačích stop.

Hřiště je navrženo jako dobrodružná prolézací stezka s hnízdem supa, který se stal hlavním motivem návrhu. Hnízdo tvoří dřevěná konstrukce v šestiúhelníkovém půdorysu s vnitřním lanovým trychtýřem. Na obvodu jsou umístěné lanové i plošné překážky sousedící s dvoupatrovým domečkem s hasičskou tyčí.
Na hnízdo navazuje balanční stezka vedoucí k prolézací věži, lanovému houští a věži se sítí a skluzavkou. V návrhu najdete také další herní prvky - balanční plošinu na pružinách, relaxační sítě, svahovou skluzavku i mikádo z akátových kulatin. Neodmyslitelnou součástí je doporučený mobiliář, který tvoří lavičky, piknikové stoly, stojany na kola a odpadkové koše. Všechny prvky vizuálně propojují lesní motivy, supí stopy a ztracená pírka.
Dobrodružné hřiště bylo navrženo primárně pro věkovou skupinu 4 až 10 let, ale prostor pro radost ze spontánní hry i aktivního pohybu tu najde úplně každý.

dobrodružné hřiště
dobrodružné hřiště
přírodní hřiště
dětské hřiště