Zurčalovo hřiště Lázně Jeseník

12/2019

V Lázních Jeseník vyrostla malá džungle, kde se můžete nechat bezpečně sníst hadem či proplétat mezi liánami. Postavili jsme nízké lanové hřiště pro všechny, kteří mají rádi dobrodružství a radost z pohybu.

V této zakázce jsme se věnovali kompletní rekonstrukci starého lanového hřiště v areálu Priessnitzových lázní. Hlavním cílem bylo zvýšení atraktivity a bezpečnosti areálu společně s rozšířením jeho nabídky. Přáním zadavatele bylo také vhodné využití stávajících prvků. Celkovou koncepcí hřiště a originálním výtvarným zpracováním jsme podtrhli aspekty podporující fantazii návštěvníků i jejich přirozenou chuť si hrát. Zurčalovo hřiště tvoří dvě části – svahová zóna a vlastní lanové hřiště.

Součástí aktivní zóny ve svahu jsou dvě nerezové skluzavky s nástupními plošinami. Mezi nimi se vine šplhací stezka tvořená dřevěnými a kamennými překážkami. Malí dobrodruzi i čekající rodiče ocení malý hadí domeček, který představuje tematický propojující prvek se sousedícím lanovým hřištěm.

Nové lanové hřiště představuje doslova malou džungli. Jeho základem se staly původní nosné sloupy, u kterých jsme provedli sanaci a úpravu kotvení. Lanové překážky z nových materiálů tvoří různorodé balanční a koordinační výzvy. Najdete zde překážky v podobě balvanů, balančních špalků, dlouhých lián, pavučinu, zmije i prales z akátových kulatin. Hlavní dominantu hřiště tvoří herní socha hada poutající pozornost kolemjdoucích a lákající ke hře v originální lázeňské džungli.

Virtuální svět má své hranice...

Ozvěte se nám a potkejme se osobně!
Kontaktní formulář

Stáhněte si náš katalog
a mějte nás při ruce.

Unipark s.r.o.
Slavkovská 210
059 86 Nová Lesná
Slovenská republika

IČ: 52 206 092 | DIČ: 2121136941

Zapsaná v obchodním registru Okresního soudu v Prešově, oddíl Sro, vložka 37748/P.
Obchodní oddělení ČR
+420 775 253 944

info@unipark.cz
Unipark s.r.o., odštěpný závod
Pražákova 1008/69
639 00 Brno
Česká republika

Odebírejte náš newsletter

Ať už Vás zajímá cokoliv, jste na správném místě. Budeme Vás informovat o veškerých novinkách